PKO, choć nie PKO

2018.06.28
PKO, choć nie PKO

Bank PKO BP i Financial Conduct Authority (FCA, brytyjski inspektorat finansowy) ostrzegają przed firmą PKO Bank Poland. Oba PKO „łączy” tylko bardzo podobna nazwa oraz używanie przez firmę z wysp identycznego adresu. Nieprawdziwe są jej zapewnienia, że posiada zgodę brytyjskiego odpowiednika polskiej Komisji Nadzoru Finansowego na swoją działalność.

Pomysłowość oszustów nie zna granic. Chyba w każdej sytuacji znajdą możliwość wykorzystania ludzkiej naiwności, niefrasobliwości i chęci zarobienia nieco więcej niż „normalnie” na inwestycjach lub zaoszczędzenia na ratach kredytu (w tym przypadku na ogół kończy się na utracie pieniędzy wpłaconych jako „opłata przygotowawcza”).

Tylko podobne nazwy

Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski to największy bank polski, który niedawno postanowił zaistnieć w Londynie, by w ten sposób ułatwić Polakom mieszkającym na wyspach korzystanie z usług bankowych.

Publiczny Kapitał Oszczędności Bank Poland to z kolei brytyjska firma, która oferuje kredyty, pożyczki, ubezpieczenia i karty kredytowe. Zdaniem Financial Conduct Authority (odpowiednik polskiej Komisji Nadzoru Finansowego), jej działalność ma niewiele wspólnego z bankowością, jest próbą wyłudzenia pieniędzy bazującą na podobieństwie nazwy do największego polskiego banku. Stąd PKO Bank Poland znajduje się na liście ostrzeżeń FCA.

Firma widmo

Wbrew zapewnieniom jej pracowników, Publiczny Kapitał Oszczędności nie jest znany Komisji Nadzoru Finansowego, nie figuruje też w rejestrze przedsiębiorców, czyli CEiDG. Z firmą można się skontaktować jedynie telefonicznie lub poprzez e-mail. Podawany przez nią warszawski adres, to blok przy jednej z ulic. Używana nazwa czy tzw. numer referencyjny, zbieżne z danymi legalnie działającego PKO BP, mają zapewne uwiarygadniać oszustów w oczach osób, z którymi się kontaktują.

PKO BP i FCA proszą wszystkie osoby, które mogły paść ofiarą oszustwa o kontakt poprzez

- stronę Financial Conduct Authority: https://www.fca.org.uk/contact

- Contact Center PKO BP +48 81 535 60 60,

- e-mail informacje@pkobp.pl lub formularz kontaktowy dostępny na stronie internetowej: https://www.pkobp.pl/pkobppl-en/contact

Potrzebujesz gotówki?

Bank odmówił Ci kredytu? Sprawdź jak możemy Ci pomóc! Korzystanie z naszych usług oznacza minimum formalności, uzyskanie rzetelnych porad i atrakcyjnych ofert.


Notowanie z: 2018-09-19
USD 3.6739 -0.01
EUR 4.2887 0.02
CHF 3.7989 -0.26
GBP 4.8282 -0.05
Nasi Partnerzy